Френският президент Еманюел Макрон се опита да целуне ръка на турската първа дама Емине Ердоган, но тя я отдръпна, създавайки неловък момент, коментират турски и френски медии.

Реджеп Ердоган и съпругата му посрещнаха Макрон и жена му Бриджит в президентския комплекс в Анкара преди официалната вечеря, отбелязваща началото на срещата на върха на НАТО.

Президентът на Франция отново беше с познатите авиаторски слънчеви очила със сини стъкла, носенето на които от Елисейския дворец обясняват с "проблем с окото", без да дават повече подробности.

Срещата в Анкара събра лидери от 32-те държави членки на Алианса, както и страните партньори, за да обсъдят разходите за отбрана, подкрепата за Украйна и регионалната сигурност.

Източник: dir.bg