Ким Чен Ун заплаши Тръмп с ядрена война

Доналд Тръмп е президент едва от три месеца, а Ким Чен Ун вече му обяви война. След двете бомби, които американския президент изстреля в Близкия изток и гневните постове в Туитър срещу Северна Корея, Пхенян проговори. Лидерът на страната предупреди, че ако американския му колега не оттегли военните си армади от полуострова, базите му в Южна Корея, Китай и Япония ще бъдат унищожени. Вече се говори за пети ядрен опит на Корея, а Япония е първата застрашена от изстрелваните ракети. В официално изявление Северна Корея предупреди, че американските бази в Южна Корея и Китай са взети на прицел. И могат да бъдат атакувани във всеки един момент. Съобщението е направено публично, от държавната администрация. А най-тайната държава в света обеща, че ще атакува, ако Вашингтон си позволи дори само намек за враждебност към тях. Изказването идва ден след, като Ким Чен Ун публично изрази възмущението си от агресивните и обидни туитове на Доналд Тръмп. И предупреди, че американския президент все по-упорито подтиква света към термоядрената война. Китай моментално се намеси в спора и предупреди САЩ, че ако не оттеглят военните си части от полуострова "някой ще плати висока цена за това". Сеул също не иска да има напрежение в региона и вече помолиха съюзниците си да потърсят мирно решение на конфликта. От понеделник Китай обяви, че спира полетите до Северна Корея, както и всяко движение между двете страни. Русия също настръхна и призова всички страни да седнат на масата за мирни преговори. Пхенян обаче заяви, че ще продължи с ядрените опити и то "когато е удобно на нашите лидери". Очаква се още утре да бъде проведен нов тест с ядрено оръжие. [caption id="attachment_514359" align="aligncenter" width="611"]Северна Корея заплаши САЩ с военни атаки от утре Северна Корея заплаши САЩ с военни атаки от утре[/caption] Междувременно Пекин и Москва призоваха Вашингтон към повече сдържаност. А един от дипломатите на Кремъл нарече Тръмп "по-голяма заплаха за световния мир и от Северна Корея".