"Ирма" удря САЩ до 24 часа, почти 6 милиона са се евакуирали
"Ирма" се оказа най-голямото бедствие, с което САЩ някога са били принудени да се справят. Близо 6 000 000 души бяха евакуирани по крайбрежието, тъй като се очаква силната буря да връхлети до часове страната. Властите предупреждават всички граждани да се евакуират незабавно. А не да чакат и в последния момент да решат да се махнат от пътя на урагана. "Тръгнете сега. Ако са ви предупредили да се евакуирате, напуснете незабавно. Не чакайте до утре, не чакайте другиден, направете го веднага", казва губернаторът на щата Флорида. Властите са вкарали в действие армия, военни и всякаква техника, с надеждата да окажат първа помощ на всички, които се нуждаят от нея след бурята. "Ирма" е на път да се превърне в най-страховития ураган вилнял някога. Със скорост над 210 км/ч стихията е изключително силна и опасна. Властите, освен това очакват сериозни щети и след бедствието, като милиони се страхуват за домовете си. "Не знаем дали ще имаме дом, когато се върнем. Дано Бог ни пази", коментират някои граждани, пише "Дейли мейл". Много от тях се боят, че бурята ще разруши домовете им. Прогнозите на синоптиците са, че след като стъпи на сушата ураганът ще отслаби силата си. Това обаче са само надежди. Притесненията са, че "Ирма" може да се засили, особено ако се слее с урагана "Хосе", който буквално я следва по петите и вече удря бреговете на Централна и Южна Америка. Карибите за момента са най-тежко пострадали след стихията. Антигуа и Барбуда, Доминиканска република, остров Сейнт Мартин и Британски Вирджински Острови се оказаха на пътя на "Ирма". Почти 90 % от обитаемите площи са унищожени, а управителите се опасяват, че много от островитяните са оставени без домове и препитание. [caption id="attachment_527540" align="aligncenter" width="300"]
"Ирма" удря САЩ до 24 часа[/caption] Очаква се "Ирма" да връхлети утре Орландо и Маями, а след това да продължи към Тампа и други градове. [gallery ids="527543,527542,527541,527539,527538,527537,527536"]
Коментирай