Автократизмът на Турция, завладя и Америка! Доналд Тръмп ликвидира лидерите в сянка
По време на предизборната кампания на новия президент на САЩ Доналд Тръмп активно се говореше, че мозъкът зад него е Стив Бенън. Смяташе се, че той е президентът в сянка. Автократизмът на Анкара обаче завладя и Белия дом. А новият стопанин на Америка, реши, че ще управлява съвсем сам. Според световните медии, Стив е човекът, който вкара Тръмп в Белия дом. Той му отвори всички врати и му помогна да се настани там. Според най-новата информация, Тръмп от своя страна му е показал изхода от Белия дом. Причината е конфликт със съпруга на дъщеря му Иванка. Това е било караница, в която със сигурност не е имал шанс да спечели. Ню Йорк Таймс пише, че политиката се променя, Вашингтон също се променя, а управлението на Тръмп е брутално. Както писаха медиите, Стив Бенън беше главният стратег в администрацията на новия американски президент. Икономическият национализъм, който пристигна от неговата "кухня" бързо го превърна в човека с най-голяма власт в администрацията на Доналд Тръмп. Това беше написано и в анализа на Financial Times. За съжаление на Бенън, управлението му не продължи дълго. Веднага щом се усети достатъчно стабилен, Доналд Тръмп използва конфликт, за да му покаже изхода за Белия дом. Освен това Бенън е получил място в комитета на Съвета по национална сигурност. Това е съвет, който е "всемогъщ" при вземането на различни решения. За американската общественост пък Бенън беше смятан за човек, който ще води американската политика в сянка. Той бе и човекът, в когото американския президент имаше най-голямо доверие. Но това доста бързо приключи. Днес Тръмп управлява сам и въобще не се вслушва в съветниците си, нито в онези, които му помогнаха да стане президент. Собствената му партия се бои от действията му и е срещу него. [caption id="attachment_514666" align="aligncenter" width="568"]
Доналд Тръмп ликвидира лидерите в сянка[/caption] А всичко това може да доведе до преврат в най-скоро време.
Коментирай