Британия стана жертва на химическа атака, френски завод изпусна опасни газове към Острова
Британия стана жертва на химическа атака, след като френски завод изпусна опасни газове към Острова. Властите споделиха, че са силно притеснени заради случващото се там. Десетки и дори стотици потърсиха медицинска помощ, след като крайбрежието на Съсекс се оказа обект на тежката атака, съобщава Би Би Си. Над 100 души са приети в болница заради химическия инцидент край бреговете. Един от плажовете дори е евакуиран, след като голям хора са съобщили, че имат затруднения с дишането и дразнене на очите, след появата на мистериозна мъгла. "Изведнъж над морето се появи гъста черна мъгла и започна да се носи към нас. Усетих парене в гърлото и в очите. Задушавах се и не можех да си поема дъх", разкрива един от пострадалите. Жертвата също така се оплаква, че е изпитвала силно парене в очите и не е можела да вижда. Това са само част от симптомите, за които сигнализират граждани. Някои получават и тежки алергични реакции в резултат на инцидента. От болницата в Ийстбърн съобщи, че за лечение са приети 133 души, а полицията съобщава, че разследването е в ход и се търсят причините за появата на "химическата мъгла". От полицията твърдят още, че "мъглата" е дошла от морето, но това трябва да бъде потвърдено. По неофициални данни се касае за химическа атака вследствие на инцидент. Властите смятат, че заради авария във френска фабрика по крайбрежието, се е стигнало до изтичане на отровни газове. Силният вятър пък ги е прехвърлил през Ламанша към Великобритания. [caption id="attachment_526244" align="aligncenter" width="300"]
Химическа атака над Британия прати стотици в болници[/caption] Междувременно в САЩ ситуацията остава критична. Харви се премести към Мексико, където започна да нанася първите щети и разрушения. Имаше опасения, че бурята може да се върне към Атлантика и да формира нов циклон, който да се насочи към бреговете на Европа. Това обаче не се случи, но ситуацията в Мексико е тревожна.
Коментирай