Докато служителите в градския транспорт на София излязоха на стачка, самопровъзгласилият се защитник на столичани Борис Бонев публикува снимки от своето пътешествие в Италия. Точно когато софиянци се сблъскаха с реалните последствия от транспортната криза, лидерът на “Спаси София” избра да демонстрира личен комфорт, далеч от проблемите на града.
Часове по-късно организацията “Спаси София” излезе с официална позиция, в която насочи цялата отговорност за стачката към кмета Васил Терзиев. Това предизвика множество коментари за политическата последователност на формацията, особено като се има предвид, че именно “Спаси София” отговаряше за ресора транспорт чрез зам.-кмета Илиян Павлов — човек, избран и подкрепян от Бонев.
Припомняме, че Павлов подаде оставка само преди дни, оставяйки след себе си множество неразрешени проблеми в сектора. Настоящата стачка е само поредният симптом на дълбока криза в управлението на транспорта, за която доскорошните му ръководители отказват да поемат отговорност.
Вместо да бъде до хората в труден момент, Борис Бонев избра да наблюдава случващото се отдалеч — буквално и преносно. София обаче има нужда от реални решения, а не от Instagram постове от чужбина.
Източник: crimesbg.com
Коментирай