НАСА с епохално откритие, откриха жив двойник на ЗемятаНАСА
направи епохално откритие. Учените свикаха вчера специална пресконференция, на която оповестиха, че са открили жив двойник на Земята. Новата екзопланета Kepler-452b обикаля около звезда, която е по-стара от нашето Слънце с повече от 1,5 милиарда години. Тази планета от своята звезда е отдалечена на 5% по-голямо разстояние, отколкото Земята от Слънцето. В същото време учените от НАСА установиха, че новата Земя е с 60% по-голяма от нашата. Годишният цикъл там е 385 денонощия, а слънцето, което я осветява, е с 20% по-мощно от нашето. Споровете относно това, каква е повърхността на планетата са различни. Според някои теории Земя–2 е със скалиста повърхност и по всяка вероятност изпарени води, заради силното слънце. От друга страна се смята, че тя може би има вода там, която да е под формата на реки и океани. Не е ясно обаче дали има собствена атмосфера, магнитно поле, тъй като се намира на 1400 светлинни години от нас в съзвездието „Лебед“, пише Independent."Това е голям успех, да се намери планета като Земята, с подобен размер и температура", казва изследователят Джеф Колин. Освен това планетата се намира в „златната Зона“, а успоредно с нея съществуват и други подобни екзопланети. Повечето от тях са с размерите или по-малки по размер от земята и се намират на разстояние от собствената си звезда, горе-долу същото, на което и Земята. Някои са малко по-отдалечени, което ги прави и годни за живот. [caption id="attachment_452271" align="aligncenter" width="673"] НАСА откри двойник на Земята[/caption] „На тези планети не е нито твърде горещо, нито твърде студено, но и тяхната звезда е като „сестра“ на нашето Слънце. Според НАСА Kepler-452b има всички качества, за да бъде планета годна за живот.
Earth’s bigger, older cousin! @NASAKepler discovers new distant planet that's near-Earth-size: http://t.co/kEdzbbFEqE pic.twitter.com/hoog1ZsdNs
— NASA (@NASA) July 23, 2015
Но дори и да не е, има и други в същата зона, които изглеждат подходящи. Ще са нужни години изследвания обаче, за да се стигне до тях. А междувременно колонизацията на Марс продължава.
Коментирай