Близнаците от Пловдив бяха настанени в болница на 19-ти февруари

Близнаците от Пловдив бяха настанени в болница на 19-ти февруари в тежко състояние в резултат на неглижиране от страна на майката. Около случая се шумя доста поради неангажираността на институциите. Известни личности също изказаха мнението си по случая. Кака Лара изрази своето възмущение за случая с недохранените близнаци в социалната мрежа. Във Фейсбук тя се възмути от освобождаването на майката на децата. „Сега ще има ли протест за „Задължително въвеждане на наблюдение  с камери” по къщите??? Тази „невинна” майка… е на свобода!!!! И още много като нея виждаме всеки ден по улиците, но…родителите – може. Те нека да си пребиват децата… „Боят изгражда”…”, написа тя. Поп фолк изпълнителката Емануела също не остана равнодушна към случващото се. „Докъде стигнахме??? И това ще продължава да се случва, защото никой нищо не прави дори и при подадени сигнали за риск. И го казвам от личен опит! Вдигат се панаири, когато вече е късно, когато децата вече са пострадали! Срам и потрес! Горките дечица!”, написа тя. Според изпълнителката за такива случаи се разбира, чак когато се намесят медиите. А от всичко това страдат най-вече децата. Сега състоянието на двете деца се подобрява, информира БТВ. Момченцето Стефан вече е излязло от кома и засега няма риск за живота и здравето му. То все още ще остане под лекарско наблюдение. Момиченцето Габриела е в добро здравословно състояние и предстои тази седмица да бъде изписана от болницата. То ще бъде настанено в център от семеен тип с постоянна медицинска грижа. Близнаците са били посещавани в болницата само от баба си. Майката не е ходила да ги види. Тя твърди, че получава информация за децата си от трети лица според информация от болницата, където са настанени близнаците. [caption id="attachment_544889" align="aligncenter" width="300"]Близнаците от Пловдив бяха настанени в болница на 19-ти февруари Близнаците от Пловдив бяха настанени в болница на 19-ти февруари[/caption] Майката отказва всякаква предложена помощ и казва, че чака съпругът й да се прибере от чужбина.