Едва ли има българин, който да не се е смял до сълзи, а и да е плакал с великия Георги Парцалев (и ако има – жалко за него...). Преди дни отбелязахме поредната годишнина от рождението на комика, който винаги казваше, че смехът е твърде сериозно нещо, за да си позволяваш да „разсмиваш“ хората с глупости.
Сега обаче си припомнихме една от случките, разказани брилянтно от Георги Парцалев преди години и тя е свързана с личния му живот. Като по-малки, да речем тийнейджъри, сестрата на Палцалев – Сийка, редовно му казвала колко е грозен. Мине не мине, постоянно му го повтаряла.
„Ей така – седим си примерно и ядем сладолед, а тя изведнъж ми рече „леле, че си грозен“... Направо си ми го натякваше. Веднъж обаче двамата вървим заедно по улицата на град Левски и ни виждат нейни познати. Спряха се и веднага попитаха: „Ааа, това ли е брат ти ма, Сийке? Много си приличате... Сестра ми запецна, а после като се върнахме вкъщи, седи и се гледа в огледалото. Гледа се, гледа се, пък ми вика: „Знаеш ли бе, Жоро, всъщност не си толкова грозен“, смееше се Георги Парцалев с тази история.
Сигурни сме, че е развеселила и вас, а и се басираме, че пред очите ви веднага е оживяло лицето на великана със заразителната му усмивка и неподправен чар.
Източник: Crimesbg.com
Коментирай