Принц Уилям разкри какво е забранил на децата си. Наследникът на крал Чарлз изненада с почти средновековните си виждания, според много родители. Бъдещият крал сподели, че въпреки семейните отговорности и свободата, която се старае да даде на тримата си наследници, има ограничения, които те са длъжни да спазват.

"Проблемът с мобилните телефони се оказа на преден план и в нашето семейство. Истината е, че децата все по-често настояват да имат достъп до мобилни устройства. Но с Кейт сме се разбрали, че няма да им дадем такива, засега", заявява принц Уилям.

"С Джордж обаче този проблем става все по-сериозен, защото той настоява да има мобилен телефон. Може би наесен, ще му разрешим да ползва такъв апарат, но той няма да има интернет", допълни принцът.

Уилям не смята, че е полезно за децата да стоят пред мобилни устройства, а и самият той избягва да се занимава с мобилни телефони и апарати. "Това вреди много, но смятам, че за него ще е полезно, поне да може да изпраща съобщения на приятелите си през "онази стара тухла". По всичко изглежда, че принцът смята да даде на сина си някое от първите устройства, които самият той е ползвал преди десетилетия...