В последните месеци активно се говори, че принц Хари смята да се завърне в кралското семейство и да заеме своето място там. Оказва се обаче, че това са доста напразни желания и очаквания от страна на медиите и някои кралски фенове, тъй като принцът реално е решил да не се връща в лоното на кралското семейство. И дори не смята да се установява за по-дълго време в родината си.

"Те са невероятно щастливи в Америка. Меган е човек, който не обича да губи, а в Англия тя загуби много. Затова за нея е по-добре да си остане в САЩ, където има свободата да се прави, на каквото си поиска и да се кичи с титлата дукеса, без реално да е натоварена с ограниченията и ангажиментите, свързани с кралския двор. А американците са луди по британските аристократи и с удоволствие я слушат. Така че е малко вероятно нещо да се случи по линия на кралското семейство", коментират приближени до двойката.

Въпреки това новият пиар екип на Хари и Меган се е срещнал в Лондон с шефа на пиар екипа на крал Чарлз, и са провели серия от разговори. И двете страни отказват да разкрият естеството на тези срещи, но се смята, че са подновили комуникацията, за да няма подводни камъни в интервютата на враждуващите фамилии.

"Крайно време беше да се случи", гласи лаконичния коментар на служители от администрацията на Чарлз. Официално, кралят не общува със сина си, а самият Хари твърди, че двамата имат проблем с комуникацията, тъй като баща му отказва да обсъжда въпроса с охраната на Съсекс. Затова Меган и децата им вероятно няма да се върнат в Англия, поне докато не станат достатъчно самостоятелни. И не толкова важни за короната...