Кейт Уинслет разкрива, че славата невинаги  е свързана с хубави неща. Докато повечето хора смятат, че да си известен означава милиони, интересни роли, коктейли, приеми и скъпи пътувания, актрисата от "Титаник" рисува една много по-мрачна картина.


"Истината е, че не е лесно да си  известен. В първите дни, когато се събудих след успеха на "Титаник" дори не можех да изляза от вкъщи. Буквално за една нощ целият свят беше полудял. Хората искаха да знаят всичко за мен, папараците се навираха навсякъде. Един мъж дори ровеше из кофите ми за боклук, за да разбере каква храна ям, какви продукти използвам, дали нямам някоя мръсна тайна. Друг пък се опитваше да влезе в дома ми. Не смеех да заспя нощем. Страхувах се, че някой непознат няма да се озове край леглото ми, както се беше случвало на други мои колеги", споделя звездата от "Титаник".


Актрисата признава, че единственото, което я е спасило, са били приятелите и съседите й. "В този момент осъзнах, кои са истинските ми приятели. Те ме криеха в домовете си, когато исках да остана сама, а съседите редовно ми оставяха паста и вино на вътрешната ограда между къщите ни, за да се нахраня спокойно, без някой да ме шпионира какво ям", откровена е актрисата.


Уинслет, която днес е доста по-зряла, признава, че изключително трудно се е справила с всички предизвикателства около новоизлюпената й популярност, в първите месеци, но с времето е свикнала. И е успяла да си изработи механизъм и среда, в които да е сигурна, че няма да бъде предадена.