Холивудските звезди Катрин Зита-Джоунс и Майкъл Дъглас отново доказаха, че романтиката продължава да бъде важна част от връзката им. Според информации в италианските медии актрисата е купила и изцяло обновила луксозен мезонет в сърцето на Рим като специален подарък за 81-вия рожден ден на своя съпруг.

Имотът се намира в престижна историческа сграда в близост до прочутия площад Навона и предлага впечатляващи гледки към базиликата „Свети Петър“. Смята се, че Катрин е открила жилището през ноември миналата година и веднага е започнала мащабна реконструкция.

По данни на местни издания актрисата лично е следила ремонта и обзавеждането на имота, като е инвестирала значителни средства в интериора. Сред акцентите в новия дом са произведения на известни италиански художници, включително Марио Скифано и Ренато Гутузо.

Зита-Джоунс и Дъглас са женени от 2000 година и имат две деца – Дилън и Керис. Въпреки многобройните слухове през годините, двамата остават сред най-стабилните двойки в Холивуд.

Новият имот в Рим подсказва, че звездното семейство все по-често ще прекарва време в Европа, далеч от динамиката на Ню Йорк. С общо състояние, оценявано на над 500 милиона долара, подобен жест е още едно доказателство за техния разточителен, но и романтичен начин на живот.

Източник: телеграф