По време на неотдавнашна пресконференция за най-новия си филм „Счетоводителят 2“ 52-годишният Афлек говори за своя герой Крисчън Улф, който иска да се среща с жени, но му е малко трудно да го прави.

В клип, споделен от Page Six, Афлек казва: „Това беше едно от забавните неща в това нещо. Идеята, че ето един човек, който се опитва да разбере - иска да има връзка с жена, опитва се да разбере как да го направи, как да се изложи.“

„Знаете, че не му е удобно да се разширява. Той не знае как точно да флиртува. Не се чувства комфортно, както много от нас“, продължава звездата от „Еър“, според изданието.

„Не е лесно за всеки, който се ориентира във взаимоотношенията, особено в най-ранния етап, когато се опитваш да прецениш: „Какво означава този сигнал? Дали този човек ме гледа? Харесва ли ме? Ще се унижа ли, ако отида там?“ Афлек добавя, че героят му в крайна сметка се излага, като взема жена на дансинга, което го кара да се чувства „комфортно“.

„Вероятно няма да имам много повече искания за работата си в областта на танците“, шегува се той. „Не знам. Телефонът още не е звъннал.“

Афлек, който говори по време на джънкет заедно с колегата си от „Счетоводителят 2“ Джон Бернтал и режисьора Гавин О'Конър, се превъплъщава в ролята на Крисчън във филма, девет години след премиерата на първия през 2016 г.

 Източник: msn.com