Тайният живот на Алексей Петров като помак

Няма заплати за партийните шефове

Публикувано от sharp_mind на дек 25th, 2009 в категория Политически. RSS 2.0.


ЛЕСНО ОТСЛАБВАНЕ. С ТАЙНАТА РЕЦЕПТА!
Отзиви и видео на хора, отслабнали с билки и без диета

Някой от партийните лидери да се е трогнал от това, че хиляди хора в България стоят без заплати по два-три месеца? Едва ли! На никой не му пука за обикновения човек. Така че да си задаваме въпроси за това, трябва ли партийните лидери да имат заплати е напълно ненужно и излишно. Нито те, нито депутатите трябва да получават някакво възнаграждение за това, че се трудят в полза роду. И тъй като въпросът е спорен, а моето мнение – крайно, ще оставя малко поле за дискусия. Тук възниква въпросът – дали ако трудът им се заплаща, по-усърдни ли ще бъдат или по-полезни? И в крайна сметка какъв труд е ръководенето на партия? И заслужава ли заплата партийният лидер?

От направена проверка става ясно, че единствено Яне Янев получава заплата от своята организация. От сайта „Всеки ден“ научихме и че освен него ежемесечно възнаграждение взима и организационният секретар на партията, както и още 15-ина души, които са на щат. “Това е труд, иначе как ще можем да обикаляме структурите в страната и т.н.”, коментира Янев.

Няма да питам Янето откъде идват тези пари. Спонсори, рекламодатели? И ако е така, не защитава ли РЗС определени интереси по този начин? Кой финансира РЗС? Израелци, палистинци, талибани? Или може би Яне и секретарите му полагат извънреден труд някъде, за който име се заплаща. Само членският внос не стига за това, още повече като се има в предвид каква партия е РЗС. Знам, че предположенията ми звучат инфантилно и глупаво, но за Бога – някой може ли да ми каже откъде идват парите на партиите в България? От моя или от вашия джоб? От заинтересовани чуждоземни организации? И двата случая не са приемливи.

Интересно е, че Яне е изолиран случай. Всички останали политически формации твърдят в един глас – никога не сме имали такава практика, никой от партийното ръководство не получава заплата.

Въпреки всичко стана ясно, че партиите имат резервен вариант да ударят рамо на ръководителя си, ако се наложи. В БСП го изрепетираха на Игнажден. За председателя на партията бе отпусната щатна бройка и това бе записано в правилата за трудови правоотношения на пленума, провел се преди няколко дни. Това означава, че той може да получава заплата. Може, ама няма – засега, стана ясно от думите на секретаря по организационната дейност Евгений Узунов. “Кой ви е казал, че председателят на партията ще получава заплата? Няма такова нещо. В щата на партията не може да няма председател и секретари, но това не значи, че те имат договори и получават заплата”, обясни Узунов пред “Всеки ден”. Той бе категоричен, че досега Станишев не е получавал трудово възнаграждение като партиен лидер – заработвал си е като министър-председател и депутат.

Ето, дори и един Станишев не получава заплата като лидер на БСП. Горкият, жив да го ожалиш… По същият начин разсъждават във всички парламентарно представени партии. Обикновено започвайки с уточнението, че при тях не е така, те неизменно стигат до утвърдителното разбиране, че няма нищо лошо партията да храни лидера си. Понякога обаче не са много наясно как се издържа партийният бос и затова бойко защитават тезата си.

“Ами нали този човек от нещо трябва да се храни!? Няма право да развива бизнес, защото е попълнил декларация, че няма участия във фирми, няма право да бъде в управителни съвети, в контролни съвети, няма право да има фирма. С какво трябва да живее този човек според вас, за да бъде всичко чисто?”, отговори с въпрос на въпроса ни депутатът от ГЕРБ Емил Караниколов. Неговият отговор е ясен – “Най-чисто е да получава заплата, да я декларира и върху нея да плаща осигуровки”.

И се аргументира така: “Възнаграждението идва от членския внос. Така че не виждам нищо нередно, след като се върши работа в полза на партията, част от членския внос да отива за възнаграждения. Това не са пари от републиканския или някакъв друг бюджет, а от партийната каса, с които се покриват текущи разходи. Такива текущи разходи са и работните заплати на председател, секретар, касиер, на служители, които работят в партийната администрация, така че не виждам никакви нарушения на закона и на морала”.

Няма да се впускам в подробности и за останалите партии, както казах положението е същото. Знам, че мнението ми лидерите на партии да не получават пари е крайно, но не виждам каква точно я свършиха тези, които взимат пари за това, и онези който не взимат.



Подобни новини:

1 коментар за “Няма заплати за партийните шефове”

  1. демократ казва:

    ama Janeto vzima subsidia 2 miliona, na deputat po 200000 leva ot darjavata na godina, toest GERb ima subsidia 24 miliona na godina! Ne spekuliraite, komunistite imat okolo 8 miliona na godina, ostava da pitate Borisov zasto v Krizata Diankov ne namali subsidiata na partiite, a ataka vzika okolo 4 miliona na godina, siniata koalitia 3 miliona, a DPS okolo 7 miliona! Tcestita Koleda na bulgarite

Коментирайте сега



Реклама

Галерия

eXTReMe Tracker
Вход
Webpossessor